Дерево - вітряна турбіна.

Вітряне дерево у французькому парку Radôme. 

Вітряне дерево- це незвичайна споруда: вітрова турбіна у вигляді дерева з листовими модулями, які перетворюють вітер у електроенергію. Концепція походить від французької компанії; каркас виготовляла компанія Europoles. На початку 2014 року енергопостачальне вітряне дерево "змонтоване" в Бретані.

 

Початок ідеї

 

У 2013 році Джерема Міше-Ларвієр має ідею. Засновник французького енергетичного проекту NewWind хоче займатись не тільки відновлюваними джерелами енергії, але і змонтувати їх в більш естетичній формі, а також виготовляти їх невеликими партіями, доступними для всіх. Він розробляє Вітряне дерево: конструкція у формі дерева, оснащеного мікротурбінами, які перетворюють вітер і виробляють електроенергію. Він має необхідне ноу-хау в енергетичному секторі, але йому потрібна компанія, яка постачатиме каркас. Він подорожує до французької філії Europoles у Лілі з мініатюрним зразком вітрового дерева у своїй валізі. "Ви можете зробити це в більшому варіанті" - запитує.

 

Динамічний виклик

 

Незважаючи на майже 40000 спеціальних конструкцій в рік, це все ж таки є незвичайним запитом для Europoles. Виклик не матеріальний, форма конструкції цільного дерева або виробництво окремих частин, а швидше динаміки: опори, як правило, статичні елементи, але вітряне дерево складається з постійно рухомих частин. Переважають абсолютно різні умови та виникають різні питання: чи може модель бути відтворена у потрібному розмірі? Чи є вітрове дерево конструктивно здійсненним? І особливо: чи зможе наша конструкція витримати бретонський вітер?

 

Розвиток стійкої структури підтримки

 

Команда молодих, інноваційних свіжих випускників разом з досвідченими фахівцями розробляють та обчислюють - а потім вирішили спробувати. "Це пов'язано з досить великою вартістю", - згадує Стефані Еберхардт із закордонних продажів підрозділу "Освітлення". Завдання називається: створити опорну конструкцію вісім метрів заввишки з діаметром п'ять метрів, яка виглядає як дерево і може вмістити близько 70 енергозберігаючих турбін.

 

Точність вимагається

 

У вересні 2013 року розпочнеться концептуальне планування проекту. Перед тим, як зробити конструкцію треба реалізувати складну 3D-модель. Це буде перевірено клієнтом за допомогою лазерного вимірювального пристрою - оскільки в процесі установки всі ротори повинні розташовуватися рівно вертикально, щоб оптимально ловити вітер.

 

"Пряме зварювання потребувало великої точності, - каже Штефан Гонці, технік, відповідальний за Europoles. Крім того, вітрове дерево було не цільною конструкцією. Близько 60 окремих частин, від стовбура дерева до трьох основних гілок і всього семи рівнів розгалужених дрібних частин, повинні були бути точно адаптовані та з’єднанні один з одним. "Це виглядало як велика головоломка зроблена з сталі," згадує Gönczi. Кожна трубка була помічена на обох кінцях, перед фарбуванням. "Після нанесення покриття при температурі вище 450 ° С будь-які інші помітки зникли", - пояснює керівник технічної групи.

 

Дерево виросте за два дні

 

Ще однією проблемою є транспортування великої кількості спеціально зігнутих частин до Франції. У березні 2014 року Stefan Gönczi та інший технік з Europoles супроводжують вантаж до французької спільноти Pleumeur Bodou. За допомогою французьких колег дерево споруджується в тематичний парк Parc du Radôme.

 

Спочатку змонтували каркас ствола дерева, а "листки" - зелені електричні мікро турбіни - встановили на сталеві гілки. За допомогою підйомної платформи, окремі частини потім монтуються на відповідні гілки за допомогою фланцевих з'єднань. Через два дні дерево було готове почати виробляти електроенергію.

 

Технічні деталі
Тривалість проекту
Осінь 2013 р. До весни 2014 р

Подробиці
Висота: 8 м
Діаметр: 5,5 м
Вага: 1300 кг
Діаметр стовбура: 200 мм (на підставці) / 100 мм (у короні)
Товщина стінки: 6 мм
Обладнання: 72 генератори вітроенергетики
Вага кожної мікро турбіни: 15 кг
Вихідна потужність в умовах вітру: 3 кВт