UAH
  • EUR
  • USD
0
Мій кошик

Автономне освітлення

Автономне вуличне і паркове освітлення: сучасні рішення для комфортного життя

За останні роки технології, що дозволяють отримувати електроенергію з відновлюваних джерел, істотно просунулися вперед. Альтернативна енергія успішно використовується у всіх сферах життєдіяльності. Автономне вуличне і паркове освітлення вже можна зустріти не лише у великих містах, а й у найвіддаленіших селах. Застосування такого обладнання дозволяє вирішити багато проблем. Ліхтарі на сонячних батареях допомагають зробити простір комфортним й безпечним, а також при цьому зекономити значні кошти.

Особливості функціонування установок на сонячних батареях

Автономні вуличні світильники працюють завдяки перетворенню енергії сонячного світла в електричний струм. Однією з основних складових такої системи є сонячна панель з фотоелементами. Отримана в результаті перетворення електроенергія надходить на акумуляторну батарею і накопичується там протягом світлого часу доби. У якості джерела світла використовуються світлодіодні світильники, робота яких регулюється блоком керування. Для підвищення зручності експлуатації автономні системи освітлення комплектуються додатковим обладнанням, наприклад, датчиками руху.

автономное уличное освещение на солнечных батареях 1

Автономні вуличні та паркові системи освітлення можуть працювати в різних режимах:

  • повний: світильник із настанням темряви після спрацьовування контролера вмикається на повну свою потужність;
  • половинний 1: якщо в межах території, яка освітлена ліхтарем, відсутні рухомі об’єкти, то світильник працює лише на 20–40% своєї можливої ​​потужності. На повну потужність він вмикається тільки тоді, коли в зоні контролю виявляється рух;
  • половинний 2: від попереднього варіанту відрізняється тим, що світильник вимикається повністю, а вмикається тільки тоді, коли це необхідно.

Можливість вибору режимів роботи світильників на сонячних батареях дозволяє налаштовувати їх під необхідні вимоги. Наприклад, варіант постійного освітлення на повну потужність підходить для вулиць з інтенсивним рухом, пішохідних переходів, перехресть, мостів тощо. Для гарантування безпеки всіх учасників дорожнього руху такі ділянки мають бути видимими здалеку, а не лише в межах зони дії контролера автономного світильника.

автономное освещение

Ліхтарі на сонячних батареях, що працюють в режимах очікування, дозволяють економити заряд батареї. Їх доцільно встановлювати в малолюдних місцях. Наприклад, в парках, скверах, на вулицях з неінтенсивним рухом.

Переваги використання автономного освітлення

автономное уличное освещение на солнечных батареях 2

Автономне освітлення вже давно повною мірою використовується у всіх містах Європи та інших країнах. В Україні таке обладнання почало поширюватися лише протягом останніх років. Багато користувачів вже встигли оцінити переваги освітлення на сонячних батареях:

  • автономність: ліхтар з сонячними панелями можна встановити в будь-якому місці незалежно від наявності електромережі. Завдяки цьому вдається зробити безпечними віддалені куточки парків, пішохідні переходи і зупинки на трасах, дачні поселення тощо;
  • економічність: це забезпечується завдяки кільком факторам. Щонайперше завдяки встановленню LED-світильників, які споживають набагато менше енергії, ніж звичайні лампи розжарювання. Джерела світла працюють від електроенергії, яку виробляє сама установка. Змонтувати автономну систему набагато простіше, ніж провести освітлення від звичайної електромережі. Отже, немає потреби оплачувати виготовлення проєктної документації, проведення складних монтажних та інших робіт. У результаті це виправдовує досить високу ціну комплектів обладнання;
  • довговічність: термін служби різних елементів за умови їхньої високої якості вражає. Наприклад, система при її використанні винятково в нічний час може прослужити до 25 років. Світлодіодні світильники також відрізняються набагато більшим терміном експлуатації, ніж інші види ламп;
  • простота в обслуговуванні: на роботу автономної системи не впливають перепади напруги в електромережі, тому немає потреби в частій заміні деталей, які вийшли з ладу. Стовпи можуть забезпечуватися спеціальними механізмами, які дозволяють отримувати доступ до основних робочих елементів без спеціального спорядження й техніки. Сама конструкція має відносно невелику вагу. Це теж значно спрощує і здешевлює монтаж опор освітлення;
  • надійність: вуличні та паркові системи освітлення забезпечуються антивандальним захистом та стійкі до впливу вологи, пилу та інших зовнішніх факторів. Вони відмінно працюють будь-якої пори року навіть у складних умовах.

Купити комплекти автономного вуличного і паркового освітлення, у тому числі й гібридні установки (сонячні панелі і вітрогенератори), можна в інтернет-магазині Stolb. Ми допоможемо реалізувати будь-які ідеї як приватних, так і корпоративних замовників.

Вгору