Як і для будь-якого іншого виду спорту, для тенісу дуже важливо не тільки якісне покриття поля, а й світло. Освітлення тенісного корту нормується так само чітко, як і розміри, розмітка. Важливо організовувати його правильно, спираючись на розрахунки і глибоке, професійне розуміння принципів фотометрії. Це і лягло в основу нашого типового проекту, який повністю готовий до впровадження.

Норми освітлення тенісного корту

З огляду на те, що м'яч для гри невеликий, приймати його іноді доводиться з великої висоти, особливу увагу потрібно приділяти дотриманню коефіцієнтів засліплення. Для тенісу цей показник не перевищує 50. Також на комфорт гравця і якість гри впливає наявність мерехтіння. В ідеалі його бути не повинно.

Є певні вимоги і до самої освітленості:

  • Для критих майданчиків вона становить 300 лк;
  • Відкриті корти - 200 лк.

Важливо дотримати і розподіл світла. Воно повинно бути максимально рівномірним на всій площі. Також враховується освітленість на всьому майданчику - за ігровим полем вона повинна бути не нижче 120 лк.

Прожектори освітлення тенісного корту

У тенісі погляд гравця найчастіше буває спрямований вгору, а м'яч проходить на досить великій висоті. Цей момент дуже важливо врахувати при виборі світильників. Так абсолютно не підходять для створення потрібної освітленості прожектори із симетричною оптичною системою. В цьому випадку формуються світлові конуса з досить малим кутом, на великій висоті м'яч опиняється в тіні, що впливає на якість гри.

Це питання вирішується підбором світильників з низькими бічними гранями і регулюванням кута світіння - тут можна домогтися такого ж ефекту, як від асиметричних моделей, але за більш комфортною ціною.

Ще один момент - потужність світильника. Не варто зменшувати кількість точок світла за рахунок її збільшення. Це призведе до порушення балансу освітленості, підвищенню коефіцієнта засліплення.

Опис і переваги типового проекту від нашої компанії

Завдяки професіоналізму наших проектувальників всі вимоги були максимально враховані. Устаткування було підібрано Виходь з норм освітлення тенісного відкритого типу, а також довговічності і міцності.

Даний типовий проект представлений в двох варіантах:

  • З оцинкованими опорами від Europoles;
  • З стовпами з анодованого алюмінію з можливістю вибору кольору.

У першому випадку ви отримуєте досить міцні опори з акуратним, але стандартним зовнішнім виглядом. Витратність проекту буде нижче. Анодовані опори, хоч і обходяться дорожче, але не тільки відкривають додаткові можливості в дизайні, але і служать здатний довше, менш схильні до атмосферних впливів у вигляді перепадів вологості.

Освітлення корту, перший варіант, з використанням оцинкованих опор:

 

Зовнішній вигляд Назва Кількість Ціна за од., ЄВРО З ПДВ Вартість, ЄВРО з ПДВ
Оцинкована кругла опора освітлення EUROPOLES СС 8М 62/174/4 Оцинкована кругла опора освітлення EUROPOLES СС 8М 62/174/4 6 од. € 350 € 2100
Арматура фундамента Europoles FP2 Анкерний пристрій c комплектом з'єднувальних елементів (ДСТУ ГОСТ 24379.1:2008) 6 од. € 70 € 420
Оголовник Europoles K3/90 Оголовник EUROPOLES для 3-х прожекторів 6 од. € 71 € 426
Прожектор світлодіодний Led navarra smd 150w AS Світлодіодний прожектор Led Navarra SMD 150W AS 18 од. € 149 € 2682
Ввідний щиток ROSA TB-2 Ввідний щиток ROSA TB-2 в комплекті з запобіжником 6 од. € 40 € 240
Разом Євро з ПДВ: € 5 868

 

 

Таке поєднання дозволяє при помірних витратах дотриматися всіх вимог до рівня і якості освітленості.

 

Другий варіант відрізняється вибором обладнання - алюмінієві опори і оголовники ROSA. Все інше в тій же кількості і від тих же виробників. При цьому значно підвищується термін служби опор і оголовників, а також їх зовнішній вигляд. Незважаючи на більш високу вартість, він окупає її великим періодом експлуатації без необхідності ремонту.

 

Зовнішній вигляд Назва Кількість Ціна за од., ЄВРО З ПДВ Вартість, ЄВРО з ПДВ
Алюмінієва опора освітлення ROSA SAL-80M Алюмінієва опора освітлення ROSA SAL-80M 6 од. € 861 € 5 166
Анкерний пристрій ROSA Z-70 Анкерний пристрій ROSA Z-70 6 од. € 57 € 342
З'єднувальні гарячеоцинковані елементи ROSA З'єднувальні гарячеоцинковані елементи ROSA для Z-70 6 од. € 5,55 € 33,30
Оголовник ROSA WN-21 Оголовник ROSA WN-21 6 од. € 80 € 480
Прожектор світлодіодний Led navarra smd 150w AS Світлодіодний прожектор Led Navarra SMD 150W AS 18 од. € 149 € 2682
Ввідний щиток ROSA TB-2 Ввідний щиток ROSA TB-2 в комплекті з запобіжником 6 од. € 40 € 240
Разом Євро з ПДВ: € 8 943,30

 

 

Наш типовий проект - це повністю готове рішення, засноване на точних розрахунках, нормах освітлення тенісного корту, особливості ведення гри. Ви економите час і не витрачаєте кошти на розробку індивідуального проекту, оскільки він все одно буде виконувати одні і ті ж нормативи. Вам потрібне якісне світло? Ми вже готові його змонтувати.