Аеропорт - це особлива територія. Це в якомусь сенсі візитка країни, а ще це місце підвищеної уваги, чіткої організації руху людей і транспорту. Тому світло тут грає ключову роль і без належного професіоналізму організувати правильне, естетичне та ефективне освітлення просто неможливо.

Для нас черговим викликом і приводом підтвердити свій високий рівень стало оформлення розширеного і оновленого міжнародного терміналу А в аеропорту «Жуляни». Для того, щоб забезпечити максимум естетики, комфорту, а також дотримати будівельні державні норми, ми вивчили порядок роботи аеропорту і відповідну нормативну базу.

Зовнішнє освітлення повинно було вирішувати відразу два завдання:

• Забезпечити хорошу видимість в нічний час або негоду для пішоходів і водіїв на стоянці і під'їзних шляхах;

• Створювати єдиний ансамбль з архітектурою будівлі, підкреслити його унікальність, власний стиль.

При цьому важливо було підібрати найбільш довговічні рішення, які вимагають мінімум поточного обслуговування.

Вибір припав на продукцію Europoles. Цей бренд вже більше 100 років поставляє якісні конструкції, в тому числі опори освітлення. Завдяки унікальній, перевіреної часом і випробуваннями технології оцинкування, сталь в рази подовжує свій термін служби. При цьому покриття настільки тонке, що практично не впливає на вагу готового виробу.

Для освітлення ми взяли світильники Schreder. Це світовий бренд, який показав, що якість і естетика, а також грамотні інженерні рішення цілком можуть бути сусідами в кожному прожекторі. Ще одна важлива перевага продукції саме цього бренду - довговічність, яка переростає в економічний чинник за рахунок відсутності витрат на ремонт або позапланову заміну прожектора.

Також для зовнішнього освітлення ми використовували конструкції власного виробництва. Це було пов'язано з необхідністю виготовлення унікальних вузлів, які були потрібні для точного вирішення поставлених завдань. Ми брали тільки кращі компоненти італійського виробництва.

Для внутрішнього освітлення нам довелося вирішувати непросту дизайнерську задачу. Нова територія розширеного терміналу дещо відрізнялася зовні від старого крила. Хоча в самій архітектурі дизайнери успадковували стиль, але додатково згладити різницю можна було тільки за допомогою грамотно організованого світла. При цьому важливо було врахувати функціональне навантаження кожного підрозділу, забезпечити збереження стилів для точок громадського харчування і магазинів Duty Free та їх органічну інтеграцію в інтер'єр.

Ще один важливий аспект - це суворе дотримання державних будівельних норм. Аеропорти вимагають підвищеної уваги до питань безпеки, в тому числі і при використанні електрики. Наші експерти максимально суворо дотримувалися всіх вимог на етапі розробки проекту, при підборі обладнання, безпосередньо при монтажі. Для роботи ми використовували комунікації та обладнання кращих виробників з Італії та Німеччини. В результаті вийшло створити безпечне і функціональне середовище для співробітників аеропорту та пасажирів.

Що ми зробили в рамках проекту:

• Розробили і реалізували зовнішнє освітлення для терміналу;

• Забезпечили необхідний рівень освітленості в зонах паспортного контролю і авіабезпеки, на стійках реєстрації;

• Оформили архітектурне підсвічування в зоні Duty Free і пунктах громадського харчування;

• Спроектували і змонтували освітлення для залу очікування і всіх вхідних груп;

• Передбачили в проекті і реалізували додаткові розетки і роз'єми для підзарядки мобільних гаджетів.

Ми не тільки здійснювали монтаж, але і самі підбирали і поставляли все необхідне обладнання. У такого підходу чимало переваг:

• Контроль над якістю, виконанням проекту (авторський нагляд) виконується безперервно та комплексно;

• Проект реалізовується набагато швидше, ніж при великій кількості субпідрядників;

• Прозорий кошторис і чітко визначена вартість всіх робіт.

Наш підхід - завжди ставити якість і безпеку на перше місце, створювати середовище, яке буде максимально функціональним і естетичним, передавати характер і стиль за допомогою світла.