Місце, де швидкість має запах... Простір для розгону і кузня, де народжуються найгарячіші авто. Територія, де потужність - це стиль життя. Це - z__motorsport, територія красивих, потужних і якісних авто. Їх роботу треба бачити, а для цього потрібне світло - хороше, яскраве, надійне.

Зробити його на території цієї дрифт-зони було доручено нашій команді. Варто зазначити, що з замовниками ми опинилися повними однодумцями: любимо те, що робимо, і робимо те, що любимо.

Завдання стояли масштабні:

  • Забезпечити захист від блискавки на належному рівні. При цьому по можливості не створювати кілька точок прийому заряду;
  • Спроектувати і змонтувати систему освітлення на території дрифт-зони і всередині ангара. Тут важливо було за рахунок освітлення посилити загальний дизайн приміщення;
  • Врахувати специфіку об'єкта в роботі, і вкластися в стислі терміни.

Це стало в деякому роді викликом - сама атмосфера на майданчику вже створює відчуття гонки, драйву, і нам дуже хотілося її передати.

В першу чергу ми подумали про безпеку - встановили захист від блискавки. Ми вирішили вибрати активний варіант.

У нього були свої переваги:

  • Краща надійність;
  • Одна точка активного захисту дозволяє покрити територію в 4 рази більше, ніж пасивний варіант;
  • Потрібно не так багато струмовідводів для відведення заряду в землю.

З цим завданням впоралися. З зовнішнім освітленням особливих проблем не виникло - виявилося достатньо розмістити за стандартною схемою по периметру потужні промислові світильники. Навіть вночі тут можна влаштовувати тест-драйви та перевіряти роботу механіків на ділі.

Найцікавіша частина і найзначніша - це освітлення всередині ангара. Бувають періоди, коли в гаражі ремонтні роботи не припиняються цілодобово, особливо перед важливими змаганнями. До того ж, він частина іміджу команди, і дуже важливо було передати це і в освітленні.

При створенні електричного проекту освітлення ми використовували чіткі лінії - це відповідало характеру приміщення, його інтер'єру.

Використовували світильники Ledvance - вони виявилися оптимальним рішенням за чотирма критеріями:

  • Дають відмінні показники освітленості;
  • Підходять для приміщень з дуже високими стелями;
  • Енергоефективні;
  • Виконано в стильному, лаконічному дизайні, який ідеально підходить для приміщень замовника.

Монтувати світло вирішили на підвісних рамах. Це дозволило опустити точки світла до потрібної висоти і додатково витримати стиль. Такий спосіб монтування дуже функціональний не тільки в плані освітлення, а й подальшого обслуговування - до рам дістатися набагато простіше, немає необхідності лізти під стелю.

В результаті вийшов дуже цікавий, витриманий в дусі сучасної автомобільної естетики світловий малюнок. У поєднанні з полірованими кузовами і начищеним до блиску склом він перетворюється в майже відчутний простір, наповнене світлом, запахом бензину і свіжих салонів.

Розводити проводку довелося максимально продумано, щоб не створювати додаткових перешкод і захаращеності. Все було акуратно прибрано, але при цьому проводити планове обслуговування або ремонт буде просто і не доведеться зупиняти роботу всієї команди.

Ця співпраця була для нас особливою. Зазвичай ми несемо заряд енергії, але тепер самі заряджалися від хлопців, які працюють на z__motorsport. Це чудова команда, яка, як і ми, любить приходити до фінішу першими, закінчувати проекти яскраво і видовищно.