Ліхтарний стовп - це “народна” назва такого важливого компонента вуличного освітлення як опора. Вона дозволяє розмістити джерело світла на потрібній висоті, що забезпечує необхідний рівень освітленості, охоплення світлом певної площі. Оскільки це предмет, який несе в собі підвищений ризик травми, в тому числі електричної, його параметри, матеріал, технологія виготовлення або обробки поверхні, методи монтажу суворо регламентуються державними стандартами.

Як з'явився ліхтарний стовп?

Перші згадки про обов'язкове вуличному освітленні з’явилися до XV століття. Тоді в Лондоні громадяни були зобов'язані вивішувати світильники на вулицю. Через століття цей приклад наслідував Париж. Але сама ідея освітлення вулиць йде корінням в стародавню Грецію. Вже тоді на вулиці полісів виставляли чаші на триногах, в яких в темний час доби горіла смола або масло. З розвитком технологій і мистецтва просто змінювалися конструкції підставок і горючі матеріали. З активною забудовою міст кам'яними будівлями, спорудою фортів, роль опор виконували стіни, на які кріпилися смолоскипи, а потім і лампи.

Система ж міського освітлення, як організована структура з'явилася тільки в другій половині XVII століття в Амстердамі. Тоді ж і був сконструйований перший ліхтарний стовп, дизайн якого не змінювався майже до ХХ століття. Основні компоненти не змінилися і до нашого часу.

Світильники на ліхтарний стовп

Спочатку вони були масляними, пізніше - газовими. Також дуже активно використовувався китовий жир, але він був пізніше витіснений нафтопродуктами. Але це тривало також недовго. Після відкриття властивостей електрики і створення перших генераторів змінного струму міста почали швидко освітлюватися лампами розжарювання. І зараз електроенергія - це ресурс вуличного освітлення в усьому світі.

Виробництво світильників - це величезна галузь, яка постійно розвивається. Оскільки від дизайну світильників залежить загальна композиція ландшафту, то разом з інженерами і електриками активно працюють дизайнери.

Ліхтарні стовпи для вуличного освітлення

Ця частина так само важлива, як і сам світильник. Саме ліхтарні стовпи для вуличного освітлення дозволяють раціонально використовувати електроенергію і ресурс світильників:

 • Від висоти опори залежить радіус освітлення, його яскравість;
 • Товщина стовпа дозволяє чинити опір вітру та інших механічних навантажень, утримуючи джерело світла на місці;
 • Матеріал визначає, як довго вам прослужить цей елемент вуличного освітлення, наскільки безпечною буде конструкція.

Тому і конструювання опор - це більш відповідальний процес, ніж розробка світильників з позиції безпеки і довговічності експлуатації.

З чого виготовляють ліхтарні стовпи?

За всю історію цієї конструкції використовувалися такі матеріали:

 • Метал. Оскільки мистецтво кування має глибоку історію, то з металу виготовляли не просто утилітарні стовпи, а справжні витвори мистецтва. Сьогодні найпопулярнішими і надійними вважають алюмінієві і сталеві конструкції, хоча для сталі доводиться вживати заходів захисту від корозії: оцинкування, фарбування;
 • Дерево. Цей матеріал не набув великого поширення. Дерев'яні опори виконували швидше роль тимчасових, оскільки довгий час вони були найдешевшим елементом;
 • Залізобетон. Надійні стовпи, які можна зустріти і сьогодні. Вони досить міцні, але їх вага істотно обмежує висоту опори, ускладнює монтаж і транспортування;
 • Композитні матеріали. Краще, але і найдорожче рішення на сучасному ринку. Вони безпечні, мають невелику вагу, дозволяють виготовляти конструкції різної архітектури, максимально довговічні.

Щоб точно знати, які опори для ліхтарів вам знадобляться, потрібно попередньо розробити проект освітлення. Тільки після цього можна складати замовлення.

Які є конструктивні відмінності?

Залежно від місця установки, типу клімату, характеру використання розробляються різні конструкції зі складною класифікацією. Так за методом монтажу розрізняють такі ліхтарні стовпи:

 • Фланцеві. Це означає, що вся опора складається з двох частин - власне стовп і заставна частина, яку заливають бетоном в ґрунті. До цій підставі за допомогою потужних фланців надійно кріплять конструкцію з оголів'ям  і світильником;
 • Ті що вкопують. Для них викопують свердловину достатньої глибини і встановлюють в неї конструкцію.

Також розрізняють опори і за характером розтину:

 • круглі;
 • шестигранні;
 • восьмигранні;
 • з іншою кількістю граней;
 • квадратні (типово для залізобетонних стовпів, зараз практично не застосовується).

По висоті класифікації немає в звичному розумінні. Просто в залежності від особливостей проекту розробники вказують необхідну висоту в метрах.

Що враховується перед закупівлею?

Перед тим, як купити ліхтарний стовп, потрібно ретельно вивчити проектну документацію. У ній, як правило, вказується така інформація:

 • Кількість одиниць, іноді і артикул;
 • Тип опори по матеріалу;
 • Її перетин (розмір і форма) і товщина стінки;
 • Висота;
 • Спосіб кріплення;
 • Електрообладнання.

Останній пункт особливо важливий. В сучасних ліхтарних стовпах встановлюються контролери, запобіжники, блоки управління світильником. Це дозволяє максимально раціоналізувати і автоматизувати вуличне освітлення.

Не останню роль відіграє і вибір виробника. Наш досвід в проектуванні, співробітництво із закордонними виробниками дозволив створити потужну базу для запуску власного виробництва. Ми продовжуємо співпрацювати з лідерами галузі, щоб представити нашим клієнтам максимально широкий асортимент.

Наше уважне ставлення до рівня обслуговування, можливість розробляти і реалізовувати комплексні проекти будь-якої складності забезпечує комфортне і ефективне співробітництво, вирішення всіх завдань клієнта, пов'язаних з освітленням.

Які ліхтарні стовпи можна придбати у нас?

Ми зробили кілька груп в своєму асортименті, щоб максимально спростити пошук і підбір необхідного обладнання:

 • Щогли освітлення - потужні конструкції, які дозволяють освітити більшу площу досить яскраво. Як правило, вони використовуються на стадіонах, великих площах і бульварах, промислових об'єктах;
 • Опори для вуличного освітлення. Це вироби зі сталі, алюмінію або композитного матеріалу, які застосовуються для освітлення вулиць, автомобільних доріг. Вони відрізняються стриманим дизайном, надійністю, довговічністю.

У будь-якій категорії ми пропонуємо оптимальне співвідношення ціни і якості, надійності і естетики.

Окрема категорія - дизайнерські рішення

Декоративні ліхтарні стовпи - це вже частина ландшафтного дизайну. Вони представлені в різних художніх стилях і кольоровій гамі. Такі конструкції доповнюють пейзаж днем ​​і стають головною прикрасою з настанням ночі.

Застосовуватися такі конструкції можуть не тільки в міських парках. Їх також можна встановлювати на таких об'єктах:

 • Присадибні ділянки. Є чимало компактних рішень, які зможуть ефектно підкреслити дизайн вашого саду або алеї;
 • Бази відпочинку. Ефектне освітлення дозволить підняти популярність місця, зробити його більш мальовничим в нічний час і вдень;
 • Житлові комплекси, де комфорт території, її оформлення так само важливі, як і гарне планування квартири.

Завдяки великому асортименту ми зможемо запропонувати вам те, що максимально точно відповідає вашому проекту і художньому задуму.

Розумні опори

Наш світ - це прагнення не тільки до комфорту але і раціональні рішення. Тому вуличний ліхтарний стовп - це більше, ніж просто джерело світла і дизайнерський елемент. Сьогодні по всьому світу активно використовуються smart-технології.

Ми розробили власну лінійку систем розумного освітлення. Вони дозволяють підвищити ефективність простору і функціональність опори за рахунок модулів підзарядки або бездротового Інтернету. Крім цього, вони націлені на зниження витрат при використанні освітлення за рахунок модулів дімування і датчиків руху. Коли в яскравому світлі немає необхідності, лампа працює на 50% потужності. Якщо поруч з'являється пішохід або настає час максимальної активності, відбувається автоматичне збільшення яскравості.

Ми не зупиняємося на досягнутому. Кожен день ми працюємо над тим, щоб у вас було якісне обладнання для вуличного освітлення, щоб вам були доступні найновіші розробки в цій галузі. Для нас успіх - це можливість завжди першими освоювати технології, пропонувати для вирішення завдань наших клієнтів комплекси, що випереджають свій час.