Освітлення пішохідних переходів – надзвичайно важливе питання, адже від якості світла, надійності освітлення, залежить безпека усіх учасників дорожнього руху.

Люди, які прогулюються чи ідуть кудись у справах, часто змушені переходити дорогу. В цьому дуже допомагають пішохідні переходи, які водії мають змогу бачити завдяки спеціальним знакам та позначкам. Але в темну пору доби, коли настає темрява, пішоходи не можуть відчувати себе настільки комфортно, як вдень. Головна причина дискомфорту – недостатнє або погане освітлення. Обираючи вуличне освітлення, особливу увагу варто приділяти пішохідним переходам.

Яким має бути освітлення пішохідного переходу?

Звичайно, воно має бути достатньо яскравим та надійним. Але є ряд технічних показників, які варто врахувати при виборі освітлювальних приборів.

На пішохідному переході варто врахувати такі критерії щодо освітлення:

 • світловий потік;
 • вертикальна освітленість;
 • горизонтальна освітленість.

Тобто, для пішохода і для водія важливо бачити пішохідний перехід і все, що на ньому відбувається, водій має розрізняти людей на дорозі і на достатньо великій відстані. Але обираючи світильники для пішохідних переходів варто звертати увагу на технічні характеристики.

Світловий потік та види освітлення для пішохідних переходів

Світловий потік вимірюється в люменах. Це – кількість світла, яку видає світильник. Відповідно, виміряти цю кількість потоку світла неможливо на поверхні чи в якійсь конкретній точці. Важливий момент – правильно розсіяти світло на пішохідному переході за рахунок асиметричного розподілення світла.

Освітленість вимірюється в люксах. Це – кількість світла, яка падає на поверхню. В більшості випадків вирішальний фактор – рівномірне середнє освітлення.

Вертикальна освітленість , Ev – це кількість світла, яке падає на вертикальну поверхню. Якщо говорити про освітлення пішохідних переходів, то високий рівень вертикальної освітленості дозволяє створити видимий контраст для водія між дорогою та пішоходами.

Горизонтальна освітленість, Eh – це кількість світла, яке падає на горизонтальну поверхню. Для пішохідних переходів цей показник також важливий, тому що високий рівень горизонтальної освітленості дозволяє бачити пішохідний перехід з великої відстані.

Вибір освітлювальних систем для пішохідних переходів

В інтернет-магазині STOLB можна обрати готові освітлювальні системи для пішохідних переходів або самостійно чи з допомогою консультанта обрати опори, світильники та інші необхідні деталі, щоб максимально подбати про безпеку на дорозі.

З настанням темряви люди відчувають певний страх, коли нічого не видно, знайомі вдень об’єкти виглядають трохи інакше. Особливо невпевнено почувають себе водії і пішоходи, адже від їхніх дій залежить здоров’я та життя. Щоб допомогти учасникам дорожнього руху відчувати себе якомога комфортніше та у безпеці, необхідно створити для них достатнє освітлення, враховуючи рівень світлового потоку, горизонтальну та вертикальну освітленість.

Інколи, особливо у великих містах та на дуже людних вулицях уже встановлені світильники. Але часто, через певні погодні умови чи некоректну роботу їх недостатньо. Є сенс встановити додаткові вуличні світильники для пішохідних переходів.

В каталозі STOLB можна знайти:

 • опори для освітлення пішохідних переходів;
 • опори для дорожніх знаків та доріг, стовпи для сонячних панелей;
 • світлодіодні вуличні світильники;
 • системи автономного освітлення;
 • комплектуючі;
 • готові системи для освітлення пішохідних переходів.

Правильне освітлення пішохідного переходу – це збережене чиєсь життя і здоров’я. Нехтувати безпекою не можна, потрібно підібрати оптимальні світильники, стовпи, опори, щоб ділянка дороги, яку переходять люди, була в декілька разів більше освітленою, ніж просто узбіччя доріг.

Неправильно підібрані лампи, стовпи, неправильне розташування джерел світла може не тільки не допомогти, а й нашкодити, наприклад погіршити видимість водіям, пішоходам. Світло не має засліплювати, але при цьому має бути достатньо яскравим з усіх кутів зору, щоб водій міг здалеку вчасно побачити перехід і відрізнити дорогу від пішоходів. Саме тому так важливо не нехтувати вибором освітлення для пішохідних переходів.

Оптимальне вуличне освітлення пішохідних переходів

Щоб пішохідний перехід був добре видимий в будь-яку пору року, в будь-яку пору доби, важливо обрати:

 • світильник;
 • опору;
 • пішохідний знак, світлофор;
 • комплектуючі деталі для установки системи освітлення.

Сучасний і дуже зручний варіант – оснащення пішохідних переходів системою автономного освітлення, яка керується дистанційно. Також можна обрати готові системи освітлення, серед яких обов’язково є підходящий варіант для кожного пішохідного переходу у великих містах та маленьких населених пунктах.

Не всі міста перейшли на світлодіодні світильники, але це варто робити через переваги таких ламп:

 1. Пішохідний перехід значно помітніший при світлі від світлодіодної лампи.
 2. Кольори не спотворюються, фактично створюється ефект денного світла.
 3. Ці лампи економічні і довговічні.

Обираючи світлодіодні світильники, варто звернути увагу на опори та стовпи, кріплення та інші комплектуючі. Освітлення пішохідного переходу може:

 • розташовуватися з двох сторін узбіччя дороги чи з одної;
 • комплектуватися додатковими світильниками;
 • доповнюватися двохсторонніми світлодіодними знаками «Пішохідний перехід»;
 • установлюватися з імпульсним двохстороннім світлофором і додатковим світильником;
 • обладнуватися автономними системами освітлення з дистанційним керуванням.

В каталозі інтернет-магазину є все необхідне, щоб підібрати оптимальне освітлення пішохідного переходу та створити безпечні умови для всіх пішоходів та водіїв. Правильний вибір освітлювальних приборів дозволяє уникнути різних ДТП, допомагає відчувати комфорт навіть вночі, та створює відчуття безпеки, бо якісне та правильне освітлення дійсно робить пішохідні переходи безпечнішими.

Світлодіодний світильник для підсвітки пішохідних переходів ROSA ISKRA LED P 36