Монтаж алюмінієвих опор освітлення ROSA вимагає ретельної підготовки та дотримання чітких рекомендацій щодо встановлення опор, від якості виконання яких залежить подальша експлуатація та надійність роботи системи зовнішнього освітлення об'єкту.

Основні етапи монтажу алюмінієвих опор ROSA:

  1. Розробка проекту та планування. На даному етапі, для оптимального техніко-економічного обґрунтування вибору освітлювального обладнання ROSA на основі світлотехнічного розрахунку та діючих нормативних документів [ДБН В.2.5-28:2018 Природне і штучне освітлення] підбирається необхідна кількість опор, світильників та їх потужність, тип оптики, а також їх розміщення. На основі отриманих результатів (висота алюмінієвих опор, тип LED світильників, їх кількість на опорі і тд) та категорії місцевості і вітрового навантаження підбираються опори освітлення необхідної витриманості. Знаючи розміщення опор та потужність споживання LED світильників, розробляється схема прокладки кабельної лінії (КЛ) визначається необхідна довжина кабелів та вибір поперечного перетину з врахування падіння напруги, яке повинно складати не більше 5% [ПУЕ 2017].
  2. Початковий етап будівельних робіт - це розчищення та планування території. За допомогою нівеліра, відповідно до проекту, відзначають контрольні точки в яких розташовуються опори освітлення.
  3. Викопування траншей для прокладання кабелів, котлованів для встановлення бетонних фундаментів типу "В" або анкерних пристроїв (арматури фундаменту) типу "Z".
  4. Встановлення бетонних фундаментів або анкерних пристроїв та їх фіксація у ґрунті.
  5. Монтаж опор освітлення на фундамент, їх підключення до електромережі та введення в експлуатацію системи зовнішнього освітлення.

Монтаж кабельної лінії для підключення алюміневих опор освітлення

  1. Початковий етап будівельних робіт - це розчищення та планування території. За допомогою нівеліра, відповідно до проекту, відзначають контрольні точки в яких розташовуються опори освітлення.
  2. Між точками монтажу опор за допомогою спецтехніки або вручну, викопується траншея для прокладання кабельної лінії (КЛ) глибина якої повинна бути не менше 0.7 м від поверхні ґрунту (з урахування піщаної подушки - 0.8 м). Якщо кабель є броньований він прокладається без застосування труб. У випадку застосування не броньованого кабелю необхідно його захистити від зовнішніх факторів спеціалізованими електротехнічними трубами, які застосовують для даних цілей. Найбільш оптимальним варіантом є застосування двостінних гофрованих труб відповідного перетину та довжини, жорсткість яких вибирається з урахуванням властивостей ґрунту і ступенем ймовірності виникнення небажаних механічних пошкоджень, що передбачається на етапі проектування. Після підсипки та трамбування шару піску висотою не менше 0.1м або дрібного чистого ґрунту без включень, прокладають кабель або кабель у двостінній трубі та перевіряють його на відсутність КЗ між жилами та жилами і бронею. Далі КЛ засипаю та трамбують дрібним ґрунтом або піском шаром товщиною не менше 0.1м. На відстані 0.25 м від кабелю прокладається сигнальна стрічна (підсипка до даної відмітки, а також подальша засипка до поверхні ґрунту виконується раніше викопаним непідготовленим ґрунтом). Далі відбувається остаточна засипка траншеї з урахуванням подальшої усадки землі після дощу та остаточна перевірка на відсутність КЗ між жилами та між жилами і екраном. Остаточна глибинна пролягання КЛ та безпечні відстані від споруд або інших комунікацій, як наземних так і підземних повинна визначатись на основі діючих нормативних документів на стадії проекту по відношенню до конкретно взятого об'єкту.
  3. У місцях вводу кабелю (як броньованого так і не броньованого) у бетонний фундамент (готовий бетонний фундамент чи анкерний пристрій із подальшою заливкою бетону) повинен бути захищений електротехнічними трубами по всій висоті бетонного фундаменту. В анкерному пристрої, при прокладці кабелю в електротехнічній трубі повинен проходити по центру ями та анкерного пристрою, обов'язково проходячи крізь отвір верхньої пластини діаметр якої варіюється в залежності від типу анкеру, що повинно бути враховано при виборі діаметру труб. Довжина кабелю живлення у наземній частині повинна бути достатньою для вільного підключення його до ввідного щитку, який встановлюється в ніші опори.
  4. Подальший монтаж оцинкованих опор освітлення виконується відповідно до нижче наведених рекомендацій.

Монтаж анкерного пристрою (арматури фундаменту) ROSA типу "Z" (рис. 1)

  1. Анкерний пристрій типу "Z" помістити в приготованому котловані, який повинен бути більше на 10см ніж розміри анкерного пристрою.
  2. Помістити пластмасовий кожух для введення кабелю живлення. Діаметр кожуха підібрати по типу та кількості кабелів.
  3. Бетонний розчин (класу мін.В-20) лити по висоті до нижнього краю ізоляційних втулок, які знаходяться на різьбових шпильках.
  4. Поверхня бетону потрібно точно вирівняти по горизонталі з метою забезпечення прилягання підстави опори. УВАГА! Тільки точне вирівнювання бетону гарантує правильну установку опори по вертикалі!
  5. У тому випадку, якщо підстава опори не забезпечено поліуретановим еластомером, потрібно покрити верхню частину застиглого бетонного фундаменту шаром бітуму мінімальною товщиною 250 μм, або шаром іншого матеріалу необхідної товщини і з такими ж захисними властивостями.

Рис. 1 - Монтаж опори на анкерний пристрій ROSA типу "Z"

Рис. 1 - Монтаж алюмінієвої опори на анкерний пристрій ROSA типу "Z", де: 

1a. анкерний пристрій типу "Z"; 2. Ізоляційна втулка; 3. Нарізка різьби - гарячеоцинкована; 4. Основа опори; 5. Нержавіюча підкладка; 6. Гарячеоцинкована гайка; 7. Захисний ковпачок; a) Електротехнічна труба із кабелем всредині

Монтаж готового бетонного фундаменту ROSA типу "B" (рис. 2)

В даному випадку на об'єкт де відбувається будівництво доставляють збірні готові бетони блоки, які встановлюються в грунт без необхідності їх бетонування, що пришвидшує монтаж, оскільки непотрібно чекати поки бетон набере проектної міцності. Процес монтажу бетоного анкеру відбується в декілька етапів:

  1. Бетонний фундамент типу "B" помістити в раніше приготовленому котловані.
  2. Ввести кабель живлення в захисному кожусі в відповідне відвести бетонного фундаменту. Закопати бетонний фундамент в землі, вивести кабелі живлення, вирівняти і вирівняти землю навколо фундаменту. Увага! Тільки точне вирівнювання збірного фундаменту гарантує правильну установку опори по вертикалі! Бетонний фундамент повинен бути закопаний на таку глибину, щоб після утрамбованія і зрівнювання навколо грунту був на одному рівні з рівнем грунту або максимально виступав на 20 мм

Рис. 2 - Монтаж алюмінієвої опори на готовий бетонний фундамент ROSA типу "B", де: 

1b. бетонний фундамент типу "B"; 2. Ізоляційна втулка; 3. Нарізка різьби - гарячеоцинкована; 4. Основа опори; 5. Нержавіюча підкладка; 6. Гарячеоцинкована гайка; 7. Захисний ковпачок; (на рисинку не показано ввід електротехнічної труби, яку потрібно завести до опори через спеціальну нішу у бетоному фундаменті)

Монтаж алюмінієвих опор ROSA (рис. 1 - рис. 3)

  1. Якщо опори не забезпечені поліуретановим еластомером, пропонується покрити (нижню частину опори до висоти 350мм) всередині і зовні шаром бітуму мінімальню товщиною 250 μм, або іншим матеріалом, що гарантує таку ж захист.
  2. Відкрити кришку ніші, відкрутивши болти.
  3. Поставити алюмінієву опору на шпильки попереднього залитого анкерного пристрою або готовго фундаменту, підвести кабелі живлення до ніші опори.
  4. На кожній з різьбових шпильок встановити шайбу і закрутити гайки. Пропонується застосування оригінальних сполучних елементів.
  5. Гайки акуратно очистити, висушити і покрити технічним вазеліном (або іншим антікоррізіонним засобом), потім встановити захисні ковпачки.
  6. Підключити заздалегідь виведені в опору кабелі живлення у ввідному щитку згідно з інструкцією по монтажу ввідного щитка типу TB, NTB, потім закрити кришку ніші, закрутивши болти.
  7. C метою забезпечення відповідної катодного захисту підключити заземлення до заземлювального переходу в ОПЦИЯ 1 або ОПЦИЯ 2 (див. рис. 3).
  8. Після монтажу видалити нетканий захисний матеріал з поверхні виробу.

УВАГА! Монтаж світильників повинен бути зроблена відразу після установки опори або опори з оголовник! Опори або опори з оголовник без навантаження можуть заскочити в високочастотні вібрації, що надалі може пошкодити їх.

Подключение заземления к алюминиевой опоры освещения

Рис. 3 - Підключення заземлення до алюмінієвої опори освітлення

 

УВАГА! Вище наведена інформація з монтажу анкерних пристрої та бетонних фундаментів носить лише рекомендаційний характер, оскільки остаточні інструкції, щодо монтажу анкерних пристрої та бетонних фундаментів надає лише ГІП відповідно до властивостей грунту та місцевості де буде проводитись монтаж освітлювального обладнання.

 

                 
         
 

ROSA АНКЕРНІ ПРИСТРОЇ 

 

ROSA БЕТОННІ ФУНДАМЕНТИ

 

ROSA ВВІДНІ ЩИТКИ

 

ROSA АЛЮМІНІЄВІ ОПОРИ

 

 

Завантажити інструкцію з монтажу алюмінієвих опор освітлення ROSA [посилання]