Флагшток використовується в маркетингових цілях і повинен привертати увагу клієнтів та відвідувачів за допомогою розміщеної на ній реклами або ж символіки підприємства. Тобто дана конструкція являється візитівкою компанії і є невід’ємною частиною архітектури та атрибутики установи. Тому основні вимоги, які пред'являються до даної конструкції - це:

 • якісний зовнішній вигляд;
 • довговічність;
 • механічна стійкість;
 • зручність монтажу;
 • відсутність експлуатаційних витрат в майбутньому.

Найліпше дані властивості поєднуються в композитному матеріалі який дозволяє створити флагшток з найкращими техніко-економічними показниками: високою механічною та корозійною стійкістю, довгим терміном служби, зручним монтажем без застосування спецтехніки та доступною ціною.

Технологія виготовлення та характеристики композитного флагштоку

Технологія виготовлення композитного флагштоку - це метод контактного формування із пластин скловолокна та сполучного матеріалу - поліефірних смол, на зовнішню поверхню якого наноситься спеціальне захисне покриття на основі гелю, що забезпечує захист від дії зовнішнього середовища та інших агресивних факторів. Така конструкція, по свої міцності та витриманості еквівалента флагштоку зі сталі і в той же час має ряд характеристик які перевершують флагштоки із гарячеоцинкованої сталі, що представлено в таблиці нижче.

 

 

Параметр Композитний флагшток зі скловолокна Флагшток із оцинкованої сталі
Питома вага 1,8 кг/м3 7,8 кг/м3
Термін експлуатації > 50 років > 15 років
Гарантійний термін від виробника

25 років на флагшток

та 5 років на комлектуючі

1 рік
Температура експлуатації -50 °C ... +100 °C -40 °C ... +120 °C
Обслуговування Не портребує Регулярне
Теплопровідність 0,33 Вт/(К*м) 52 Вт/(К*м)
Ударостійкість Висока Достатня
Міцність (витриманість) Висока (площа прапору до 12 м2) Найвища (площа прапору до 20 м2)
Стійкість до блукаючого струму Діелектрик Провідник

Стійкість до дії сильних агресивних хімічних речовин

Найвища Середня

 

Як можна бачити зменшена питома вага значно спрощує доставку та забезпечує зручність монтажу, оскільки для встановлення композитного флагштоку достатньо двох людей. Все необхідне для монтажу композитного флаштоку є в комплекті, в той же час як для оцинкованого чи алюмінієвого флаштоку необхідно окремо замовляти анкерний пристрій (закладні деталі в бетон) та застосувати спецтехніку для його монтажу.

Гарантія в 25 років на флагшток зі скловолокна означає, що на протязі всього цього часу флагшток не втратить свої властивостей і не буде потребувати обслуговування, оскільки покриття на основі гелю, використання високоякісних фарб і сучасного обладнання для його нанесення, забезпечує якісний зовнішній вигляд та стійкість від старіння викликане часом (відсутність розтріскування фарби і захисного покриття). На відміну від оцинкованих флагштоків, де неакуратне поводження під час монтажу та експлуатації призводить до подряпин, які потім призводять до корозійних процесів та втрати зовнішнього вигляду і в подальшому механічної стійкості, що створює необхідність в захисті даних ділянок або всього флаштокку в цілому, яка полягає в нанесенні захисних покриттів на основі холодного цинку або фарб на всьому періоду експлуатації. Тому, композитний матеріал набагато довговічніший за сталь та немає потреби в обслуговуванні (відсутні експлуатаційні витрати) у майбутньому.

Оскільки композит діалектрик та є надстійким до дії агресивних речовин, його можна використовувати на підприємствах, технологічний процес яких передбачає знаходження даних речовин на території підприємство або ж в процесі яких навколо об'єкту є ймовірність виникнення блукаючих струмів що може призводити до електрохімічної корозії.

Висока механічна стійкість - під час експлуатації флагштоку зі скловолокна не піддається деформації та за рівнем міцності може зрівнятися із сталлю, але мала вага композитних флагштоків в порівнянні з металом є вирішальним фактором.

Технічні характеристики композитного флагштоку

 • Флагшток може бути доступний із висотою: 6м, 7м, 8м, 9м, 10м, 11м, 12м.
 • В процесі виробництва флагшток може бути пофарбований в будь-який колір відповідно до палітри RAL (флагштоки в білому кольорі і підтримується на складі).
 • Конструкція флагштока може мати чотири різні варіанти: флагшток стандарт-замок, флагштоки стандарт-лебідка та флагшток банер-бар, флагштоки банер-ліфт.
 • Флагшток стандарт-замок. В даній конфігурації шнур для підняття та фіксації прапору знаходиться всередині флагштоку, доступ до фіксації якого знаходить в ніші флаштоку на висоті 1.2м та закривається на замок (антивандальна система). Даний тип флагштоків може використовуватись, як для горизонтальних так і для вертикальних прапорів. Комплектація флагшток типу стандарт-замок (див рис.1): щогла флагштоку, анкерні шпильки (анкерний пристрій), кріпильний механізм з замком (фіксатор шнура), рухливий цоколь на закритих підшипниках (захищає верхній вузол), трос, обтяжувач для прапора (для правильного натягу прапору), декоративний накінечник щогли.

Флагшток стандарт-замок

Рис. 1 - Флагшток типу стандарт-замок

 

 • Флагштоки стандарт-лебідка.  В даній конфігурації шнур для підняття та фіксації прапору знаходиться всередині флагштоку та має спеціальний внутрішній механізм з ручкою, яка знімається після підйому або опусканні прапора. Даний тип флагштоків може використовуватись, як для горизонтальних так і для вертикальних прапорів. Комплектація флагштоку стандарт-лебідка (див. рис. 2): щогла флагштоку, анкерні шпильки (анкерний пристрій), шнур, підйомну систему з ручкою, обтяжувач для прапора (для правильного натягу прапору), декоративний накінечник щогли.

Флагштоки стандарт-лебідка

Рис. 2 - Флагшток типу стандарт-лебідка

 

 • Флагшток банер-бар. Суттєвою відміністтю даного флагштоку над попередніми - це наявність переклади, яка обертається на 360 градусів та тримає прапор у розгорнутому вигляді, навіть при безвітряній погоді. У даній конфігурації для зміни прапору або його зняття потрібно нахилити флагшток та провести заміну прапору на землі (конструкція анкерного пристрою що в даній версії, а також в попередніх, передбачає нахил флагштоків завдяки спеціальному шарнірному механізму). Комплектація флагштоку банер-бар (див. рис. 3): щогла флагштоку, анкерні шпильки (анкерний пристрій), перекладина, обтяжувач для прапора (для правильного натягу прапору), декоративний накінечник щогли.

Флагшток банер-бар

Рис. 3 - Флагшток типу банер-бар

 

 • Флагшток банер-ліфт. Дана конфігурація флагштоку, як і версія флагштоку банер-бар має перекладину, але підйом та спуск прапору проводиться за допомогою шнура, який розміщено ззовні флаштоку, кінець якого фіксується на кнехти. Також можлива версія із розміщенням шнура всередині щогли, а вихідна кришка закривається на ключ або можлива версія із лебідкою та підйомним механізмом із ручкою. Комплектація флагштоку банер-ліфт (див. рис. 4): щогла флагштоку, анкерні шпильки (анкерний пристрій), перекладина, обтяжувач для прапора (для правильного натягу прапору), декоративний накінечник щогли, шнур, кнех.

Флагшток типу банер-ліфт

Рис. 4 - Флагшток типу банер-ліфт

 

Для отримання додаткової інформації зв'яжіться із нами або ознайомтеся із цінами та переліком продукції за посиланням.