У цього поняття зустрічається два значення. Найчастіше під виразом «вуличний ліхтар» розуміють конструкцію, що складається з опори і джерела світла. Але іноді мова йде безпосередньо про лампу і плафоні, який коригує світіння і виконує захисну функцію. Детально про стовпи, на які кріпиться ліхтар вуличного освітлення, ми розповідали в іншому матеріалі. У цій статті обговоримо тільки різноманіття світильників.

Коли почали використовувати вуличні ліхтарі?

В принципі, освітлювати територію людина почала відразу, як навчилася добувати вогонь. Після цього був великий родовід від чаш зі смолою на вулицях Стародавнього Риму і Греції до смоляних факелів на стінах замків. Згодом конструкції вдосконалилися, розширювався спектр горючих складів і елементів. Але ось справжня історія починається тільки в XV-XVII століттях, коли в Європу прийшло Відродження і прагнення до комфорту настільки, наскільки це могли дозволити технології тих років.

З тих пір мерехтливі вогні стали з'являтися на вулицях європейських столиць, поступово просуваючись і в провінцію. До XIX століття важко було уявити пристойне місто, яке б не сяяло ночами великою кількістю вогників. Як пальне в різний час використовували такі матеріали:

 • Смолу;
 • Олію;
 • Китовий жир;
 • Газ;
 • Гас.

Але все змінилося з появою лампи розжарювання, винайденої Томасом Едісоном, і початком використання змінного струму. Ось тоді можна говорити про початок сучасної історії цього звичного елемента міських ландшафтів.

Що з дизайном вуличного ліхтаря?

Це зараз можна зустріти конструкції, які несуть суто утилітарне навантаження і відрізняються аскетичним виглядом. Раніше, коли їх виготовляли виключно вручну, виходили штучні вироби, їх автор використовував як найефективнішу візитку. Вуличні ліхтарі відрізнялися цікавими формами, іноді навіть віртуозністю виконання, особливо ковані.

Сьогодні умовно можна виділити такі напрямки в дизайні:

 • Класичний. Це звичні нам ліхтарі з кованими елементами, художнім оформленням;
 • Сучасний дизайн. Це можуть бути мінімалістичні моделі або з елементами модерну. Також до сучасних стилів відносять конструкції в стилі хай-тек, еко-стиль. Ключова відмінність - застосування сучасних матеріалів, включаючи полімери;
 • Художні рішення. Хоча це швидше сучасний тренд, його все ж варто винести окремо. Це виготовлення ліхтарів, які разом зі стовпом є сюжетною композицією. Наприклад: дерево, людські фігури, квіти і т.д.;
 • Практичний. Тут мінімум роботи дизайнера, вироби виходять просто естетичними, без особливої ​​художньої цінності. Такі вуличні ліхтарі на стовп кріпляться з однією метою - забезпечити нормативну видимість.

Останній варіант - типове рішення для освітлення трас, промислових об'єктів, сільгоспугідь. Такі моделі коштують недорого, відмінно справляються зі своїм основним практичним завданням.

Сучасні лампи, нові рішення

Розробники вуличних світильників активно впроваджують всі доступні їм технологічні інновації. Тому сьогодні ми отримуємо цілі класи нових пристроїв, які роблять світлою навіть дуже темну ніч, дозволяють оптимізувати витрати енергії, підвищити ефективність, функціональність простору.

LED-ліхтарі - універсальне і економне рішення

Незважаючи на те, що напівпровідникові елементи, що світяться відомі ще з середини минулого століття, на вулиці вони вийшли тільки в 2000-х. Справа в тому, що треба було чимало часу, щоб створити вуличний світлодіодний ліхтар. Все впиралося в потужність і відтінок світла. До середини 90-х років ХХ століття всі світлодіоди були або сині, або слабкі. Але спільними зусиллями ця проблема вирішилася досить швидко.

На сьогодні світлодіодні елементи ідеально підходять для будь-якого вуличного освітлення з кількох причин:

 • Економія витрат. Так, в одному з великих міст Фінляндії місцеве керівництво вирахувало, що перехід повністю на світлодіодне освітлення дозволить економити до 10% електроенергії в рік. У перерахунку на квартири - це потреби 1600 апартаментів, включаючи опалення;
 • Довговічність. За рахунок особливостей конструкції, зношення елементів в такій лампі мінімальний, тому світильники можуть працювати роками за умови дотримання норм експлуатації;
 • Можливість модульного ремонту. Безумовно, є і «одноразові ліхтарі», але сумлінні виробники виготовляють світлодіодні світильники для вуличного освітлення з можливістю заміни елементів і ремонту. При цьому більшість процедур може виконати штатний співробітник компанії і тільки в деяких випадках доведеться викликати фахівця.

За прогнозами експертів в галузі енергетики та освітлення світлодіодні вуличні ліхтарі поки найкращий варіант для міських вулиць, доріг, парків, приватних територій, промислових об'єктів, громадських місць.

Вуличні ліхтарі на сонячних батареях

Економія енергоресурсів і автономність - важливі завдання, які фахівці в кожній галузі активно намагаються вирішувати. Оскільки вуличне освітлення - енергозалежний напрямок, то й рішення тут потрібне просте, але ефективна. І воно вже є - використання сонячних батарей як автономного джерела енергії для ліхтаря.

Наприклад, ми самі виробляємо комплекти паркового освітлення, де світильник живиться від сонячної батареї. Завдяки ємного акумулятора, запасу енергії вистачає не тільки на найближчу ніч, але і залишається невеликий запас на випадок похмурих днів. Чому це рішення може бути оптимальним?

 • Не вимагає прокладання силового кабелю. У деяких випадках підключитися до електромережі може бути невиправдано дорого, іноді не надається для цього технічних можливостей;
 • Дозволяє зробити освітлення території енергонезалежним. Це означає, що навіть при відсутності електрики в районі ваша територія залишиться освітлена і в безпеці;
 • Економія. Автономні системи мають гарну окупність. На це витрачається порівняно небагато часу, значно менше, ніж термін служби вуличного ліхтаря на сонячній батареї.
 • І не варто забувати, що це крок до очищення навколишнього середовища, до зниження вуглецевого сліду людини на планеті, що актуально в останні роки.

Ліхтарі з «шостим» чуттям

Це ще одна нова технологія, яку ми вже встигли впровадити в власне виробництво. Купити вуличний ліхтар з датчиком руху - це найкраще рішення для міського та паркового освітлення.

 • Дозволяє регулювати яскравість лампи, знижувати витрати електроенергії і зношення світлодіода в залежності від потреб в освітленості. Так, з півночі до 5 ранку пішоходи в парках і на вулицях практично відсутні, тому 100% яскравість недоцільна. Якщо ж з'являється пішохід або велосипедист, датчик руху дає сигнал модулю управління лампою, і яскравість збільшується;
 • Підвищується безпека території без зайвих витрат на електроенергію. Численні опитування в різних країнах світу, а також статистичні дані показали, що на освітлених ділянках криміногенна ситуація набагато краща, відбувається менше пригод;
 • Зберігається безпека руху при економії енергії. Пішоходи і велосипедисти пересуваються при максимальній яскравості, яка досягається досить плавно, щоб не провокувати тимчасового світлового засліплення.

 

Об'єднані в мережу, такі вуличні ліхтарі дозволяють забезпечити учасникам руху достатню освітленість не тільки під одним світильником. Ті, що знаходяться далі по ходу слідування, автоматично піднімають свою яскравість, тому людина просувається весь час по максимально освітленому маршруту. Варто йому покинути зону дії датчика руху, як яскравість поступово знижується і знову ліхтар переходить в економний режим.

Де краще купувати обладнання для освітлення?

Незважаючи на чималу кількість дрібних пропозицій з привабливими цінами, найкраще зупиняти свій вибір на великих компаніях з хорошою репутацією і досвідом.

У нас ви можете купити вуличний ліхтар як власного виробництва з відповідними гарантіями, так і продукцію світових брендів. Наш багаторічний досвід у сфері проектування та монтажу різних систем освітлення дозволяє нам розбиратися у всіх тонкощах освітлювального обладнання.

Ми готові виконати для вас будь-який проект освітлення під ключ, укомплектувати все необхідне обладнання згідно з вашим проектом, і доставити його в зазначений пункт. Ми допоможемо підібрати вуличний ліхтар з правильною архітектурою оптики, за потрібним коефіцієнтом розсіювання, температурою і яскравістю світла. Для нас гра світла і тіні - це не художній вислів, це результат ґрунтовної роботи команди фахівців. З нами будь-який об'єкт дійсно буде сяяти за всіма правилами!