Сучасне суспільство зараз переживає період усвідомлення своєї споживчої поведінки. На зміну безконтрольному використанню ресурсів приходять економні технології. Це пояснюється економічними та екологічними змінами на нашій планеті. Але справа не в сліпій відмові від важливих складових нашого комфорту і безпеки. Ми поговоримо про те, наскільки сучасні розумні технології здатні скоротити витрати, не жертвуючи звичними і необхідними для нас речами. Ми поговоримо про розумне вуличне освітлення, створеному на основі smart-технологій.

Чому це так важливо?

Вуличне освітлення має декілька функцій:

  • Забезпечує безпеку руху. Пішоходи і велосипедисти краще бачать дорогу і можуть уникати небезпечних ділянок;
  • Знижує криміногенність районів. Статистика показує, що на освітлених територіях правопорушення трапляються значно рідше або сходять нанівець;
  • Створюють загальний привабливий імідж міста, району або парку.

Але зараз електроенергія помітно дорожчає і ця тенденція зберігається. В умовах підвищення тарифів доводиться збільшувати витрати або скорочувати статті витрат. Вуличне освітлення відноситься до тієї категорії, яку неможливо виключити, проте закладати додаткові кошти на це на регулярній підставі не у всіх є.

Smart-технології - вирішення проблеми

Використання розумних систем дозволяє уникнути регулярного зростання витрат на електроенергію без зниження рівня безпеки. Це можливо за рахунок використання датчиків руху.

Алгоритм роботи такого освітлення простий:

  • У певний запрограмований час, наприклад о 23:00, всі світильники переходять в режим економної роботи - 30% від потужності, 13 Вт;
  • Якщо в зоні дії датчика руху реєструється об'єкт (система розрахована на людину, тому помилкові спрацьовування від тварин зводяться до мінімуму), потужність найближчого світильника плавно, щоб уникнути засліплення, піднімається до 100%;
  • У міру просування нічного пішохода або велосипедиста один за іншим будуть плавно переходити в режим максимуму інші світильники;
  • Лампи, що залишилися позаду знову плавно повертаються в режим мінімального споживання;
  • Коли датчики перестають реєструвати рух, вся система освітлення переходить на економну роботу;
  • При цьому, в зимовий сезон, коли вранці ще темно, можна запрограмувати перехід в режим максимальної яскравості о 06:00. Влітку в цьому немає необхідності.

Навіть при частій появі відвідувачів або пішоходів у нічний час, розумні технології дозволяють домогтися істотного скорочення витрат на електроенергію. Ефект від установки може досягати 50% економії.

За рахунок цього системи вуличного розумного освітлення окупаються досить швидко, а після цього йде накопичення ефекту заощадження. При цьому термін служби сучасних світлодіодних світильників становить не менше 50 000 годин (12 років). Їх заміна обходиться недорого, тому навіть в довгостроковій перспективі розумні системи вуличного освітлення дуже вигідні.

Застосування smart-технологій - це не тільки можливість заощадити. Такі нововведення покращують вигляд території, показують прогресивний підхід до управління і активну позицію щодо важливих проблем сучасного людства.