Ми вже розповідали докладно про тонкощі монтажу опор освітлення в статті, але наочна демонстрація - найефективніший спосіб пояснити цей процес будь-якій людині, навіть непрофесіоналові. Ми підготували відеоролик, який допоможе побачити всі етапи і зрозуміти особливості кожного з них.
Підготовчі роботи
В основі всього лежить генплан, на який ми опираємося при розробці проектної документації та сам проект освітлення. З останнього ми і отримуємо інформацію про те, які опори потрібні і скільки. Після цього потрібно підготувати траншею і прокласти кабель.
Точки підключення
У місцях установки опор спеціальним буром готується отвір під анкерний пристрій. З траншеї до майбутнього фундаменту відводять кабель, який прокладається в двосторонній гофротрубі.
Після цього формують цементний фундамент - для розчину використовується цемент марки не нижче С 23-30. Верхня частина фундаменту формується за допомогою опалубки. Залишається тільки дочекатися затвердіння цементної суміші.
Останній крок підготовки - покриття фундаменту бітумно-гумовим компаундом для захисту від попадання вологи і руйнування.
Безпосередньо процес монтажу
До опори кріпиться оголів'я і світильник, всередині до вступного щитка прокладається кабель від лампи. Таким же чином заводяться кабелі від фундаменту. Тепер за допомогою підйомної техніки встановлюється сама опора. Вона фіксується на шпильках за допомогою гайок і шайб. Процес обов'язково контролюється за допомогою вимірювальної техніки, щоб конструкція могла витримувати нормативні навантаження.
Коли установка завершена, проводиться установка запобіжників в щиток і виконуються завершальні етапи підключення. Коли всі роботи закінчені, проводиться подача напруги і перевірка роботи освітлення.
Хоча цей процес здається простим, але в ньому багато тонкощів і технологічних моментів. Значення має все: ґрунт, висота, матеріал і вага опори, умови експлуатації. Доручайте монтаж професіоналам - довіряйте проекти освітлення будь-якої складності нам!